Auktion pågår nu, 118 st utrop

Träffar: 4287   « Föregående 1 ... 178 179 [180] 181 182 ... 215 Nästa »

Ett par örhängen, bärnsten, 20x15mm, clips, silver 830/100 Vikt: 6,3 g

Ett par örhängen, bärnst...

Brosch med markasiter, 1900 tal, höjd 5.5 cm, silver. Vikt: 16,9 g

Coller med markasithänge, kedjans längd 44 cm, hängets höjd 4.5 cm. Vikt: 10,5 g

Coller med markasithänge, ...

Hängen 3 st med stenar, 1900 tal, höjd 2-3 cm. Vikt: 7,5 g

Hängen 3 st med stenar, 19...

Brosch silver och vitmetall med sten, längd 6 cm. Vikt: 21,4 g

Diverse silversmycken med stenar. Vikt: 21 g

Hänge med sten, höjd ca 5 cm, silver 925/1000. Vikt: 10,3 g

Hänge med sten, höjd ca 5...

Collier, längd 43 cm, bredd 2.2 mm, silver 925/1000. Vikt: 10,8 g

Collier, längd 43 cm, bred...

Hänge, 12mm, 8K 0,6g.

Hänge, 12mm, 8K 0,6g.

Tavla, olja på duk, naturmotiv med båt, Reino Malm, Finland, ramad, 47,5cm x 61cm, litet hål i duken, text baksidan Skickas med postpaket.

Tavla, olja på duk, naturm...

Konstaffisch, litografi, 78,5cm x 50,5cm, Poster Maeght Gallery - Objects and Large Formats, By Tàpies Antoni, 1972, fläckar, oramad på hård papp  Skickas med postpaket.

Skål i nysilver med kerub, mått Ø18,5, höjd, 7-11cm, repig.

Skål i nysilver med kerub,...

Ring med orange sten, stl 22½, bredd 3,5mm, silver 925/1000, bruttovikt 6,8g Vikt: 6,8 g

Docka i äldre plast målad, troligen 1940-tal, med ljudeffekts hål på magen, ca 46cm, med kläder och handgjorda skor med träsula, mindre repor finns, en spricka i ena foten Vikt: 641,2 g Skickas med postpaket.

Docka i äldre plast målad...

Hänge hjärta med vita stenar, längd ca 13mm, exklusive ögla, bredd ca 10mm, 18K Vikt: 0,5 g

Hänge hjärta med vita ste...

Armband, längd ca 19cm, bredd ca 10mm, 835/1000 silver Vikt: 10,9 g

Armband, längd ca 19cm, br...

Armband Bismarck, längd ca 19cm, bredd ca 7,6mm, Ge-Kå-Smyckek G Kaplan år 1963, silver Vikt: 15,6 g

Armband Bismarck, längd ca...

Två vinprovarglas, Elixir, Gunnar Cyrén, Orrefors, ca 17cm, manual, etikett märkta, originalbox, Vikt: 0 g

Två vinprovarglas, Elixir,...

Tre ringar med stenar, stl 17-17¼, bredd ca 2-7mm, 925/1000 silver  Vikt: 11,9 g

Armband X-länk, längd ca 18,5cm, bredd ca 13,7mm, N S E Guldvaru Aktiebolag Köping 1980, något buckligt vid lås, 830/1000 silver Vikt: 14,9 g

Armband X-länk, längd ca ...